tuncer çiftçi ve dua


10 YTL'ye kabul garantili dua
Tıklayın, cehaleti izleyin...  http://www.haberturk.com/haber.asp?id=83064&cat=200&dt=2008/06/30

30.06.2008 15:23
Kocaeli'de yerel yayın yapan Gonca FM'in `hoca' lakaplı sahibi Tuncer Çiftçi, 10 YTL karşılığında Erzurumlulara `dua' etti. "Kanseri dua ile tedavi ediyorum" diyerek tartışma yaratan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen yüzlerce vatandaş, Halk Eğitim Merkezi'nde izdihama neden oldu. Salonu tıka basa dolduran vatandaşları "Elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek yönlendiren Tuncer Çiftçi, herkese dua etti.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN


Yerel televizyonlarda yaptığı dinin programlarda izleyicilere dualar edip, sorunlarını çözdüğünü iddia eden Tuncer Çiftçi, Erzurum'da da bir programa katıldı.

Yaklaşık 500 kişi kapasiteli Erzurum Halk Eğitim Merkezi'ni kiralayan ve girişler için 10 YTL ücret talep edilen Tuncer Çiftçi'nin dua programı izdihama neden oldu. Programın paralı olduğunu öğrenen çok sayıda vatandaş dışarıda kaldı. Çiftçi, dışarda bekleyenlerin yanına giderek "Bakın arabayla geldik, bu salonu tuttuk, iki gündür otelde kalıyorum. Güvenlik görevlileri, ses cihazlarına para ödüyorum. Ben bir daha geldiğimde bu parayı nereden bulacağım?." sözleriyle ikna etmeye çalıştı. Emniyet ekiplerinin ve özel güvenlik şirketi elemanlarının yoğun tedbir aldığı dua programında, ilk önce ilahi konseri verildi. Kocaeli'de yerel olarak yayın yapan Gonca FM'in sahibi, Tuncer Çiftçi, programında , vatandaşlar sorunlarını yazdıkları küçük not kağıtlarını, konuşma kürsüsüne bıraktı. Bir süre sonra konuşma kürsüsüne sığmayan yüzlerce not kağıdı, görevliler tarafından poşete doldurularak, kaldırıldı. İlahi konserinin ardından alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, duaya başlamadan önce herkesin mutlaka 'estağfurullah' demesi yönünde uyarı yaptı. "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek sözlerine devam eden Çiftçi, yaklaşık iki dakika süren bir dua etti.

Öte yandan programa başlamadan önce gazetecilerin sorularını cevaplandıran Tuncer Çiftçi, kendisine Türkiye'nin çok tanınmış simalarının da müracaat ettiğini belirterek, "İsim veremem ama şaşıracağınız isimler benden dua etmemi istiyorlar. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi. Gittiği heryerde büyük ilgi gördüğünü de belirten Çiftçi, "Beni sevmeyenlerde var biliyorum. Halkı sömürdüğümü düşünüyorlar. Ben sadece dua ediyorum. İnsanlar duaların etkili olduğunu söylüyorlar. Yaptığımız organizasyonun masrafı oluyor, sanatçılar geliyor, salon kirası, geliş gidiş masrafları oluyor. Bunun için kanunu bir şekilde biletli olarak yapıyoruz, bu organizasyonu"diye konuştu.

Bir gazetecinin bu işin sırrı nedir?" şeklindeki bir soruya ise Tuncer Çiftçi, Bu işin sırrı Hazreti Peygamberimiz de . Birlikte dua ediyor, ondan istiyoruz. Kainat onun yüzü suyu hürmetine yaratılmadı mı? Her seferinde de söylüyoruz. Bizde bir şey yoktur. Biz sadece dua ediyoruz. Şifayı veren Allah'tır. " diye cevap verdi. Kendisinin hoca olmadığını, ilkokul mezunu olduğunu ve talebe olduğunu kaydeden Çiftçi, şunları kaydetti: "Tıpta çaresi olmayan migren, hepatit b gibi rahatsızlıkların dua yoluyla geçtiğini söylüyor insanlar. Bunların raporları da var. Benim bir iddiam yok. Onlar öyle söylüyor. Ben sadece insanlarımız iyi yaşasınlar , cehenneme gitmesinler diye çalışıyorum. Allah rızası için çalışıyorum. "

bir duayla bütün sorunları çözen şahane kişilik.
hem de sadece on yeteleye.


Duayla tedavi olur mu?

Dobra Dobra'da ilginç tartışma. Prof.Dr. Arif Verimli, ’Duayla kanseri bile iyileştirebilirim’ diyen bir radyocunun canlı yayında hedefi haline geldi. Şenay Düdek ise ’örnekler var’ diyerek radyocuyu savundu!
'Aklınızı peynir ekmekle yemeyin' 09 / 10 / 2007 16:24

Fox TV’de Şenay Düdek ve Cenk Eren’in sundukları Dobra Dobra programında, Prof. Dr. Arif Verimli çileden çıktı. Verimli, radyodan okuduğu duayla binlerce kişiyi iyileştirdiği iddiasını dile getiren radyocu Tuncer Çiftçi’nin sözleri karşısında, "Ben 30 sene okuduğuma bin defa pişman oldum" ifadesini kullandı.

Çiftçi ise Verimli’nin hastalarından aldığı ücreti gündeme getirerek tuhaf bir tartışmanın içine girdi. Tuncer Çiftçi, Arif Verimli’nin televizyon programlarına katılmasından da bir hayli rahatsız olmuş olacak ki eleştirmeye başladı!

Programın bir başka konuğu olan İlahiyatçı Süleyman Ateş’in "Peygamber efendimiz bile doktora gidin demiştir" sözlerini dile getirdi. Tuncer Çiftçi’nin ’dua ile bütün hastalıklarını iyileştirdiği’ni iddia eden bir kadın ise, canlı yayında iyileştiğini göstermek için namaz kılar gibi diz çöktü...

Cenk Eren, Arif Verimli’nin "Bilimin arkasından gitmeyen toplumlar mahvolurlar" sözlerini ve Verimli’nin düşüncelerini desteklerken, Şenay Düdek, Tuncer Çiftçi ve dualarla iyileştiğini söyleyen kadından yana olmayı tercih etti. Hatta Düdek, Verimli ile tartışmaya dahi girdi.

İşte ekrandaki bu ilginç tartışmanın ayrıntıları...  http://www.haber1.com/haber/20071009/Duayla-tedavi-olur-mu.php


10 YTL'ye dua seansı!
Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini öne süren Kocaeli’deki Gonca FM’in sahibi olan Tuncer Çiftçi, Erzurum’da yaklaşık 1300 kişiye ’dua seansı’ yaptı.
Yerel yayın yapan Yıldız FM’in davetlisi olarak Erzurum’a gelen Çiftçi,’dua almak’ isteyenler için toplantı düzenledi. İki seans halinde düzenlenen toplantıya hastalar 10 YTL ödeyerek girdi. 500 kişilik salona yaklaşık 1500 kişi girmek isteyince izdiham oldu. Bedensel engelli çocuklarını da getirenler zor durumda kaldı. İlk seansta 1000 kişi hazır bulundu. Alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" dedi. Salondaki herkesin içinden ’Estağfurullah’ demesini isteyen Çiftçi, daha sonra 2 dakika süreyle dua etti. Çocukları ile gelen çoğu kadın yüzlerce kişi gözyaşları arasında duaya katıldı. Bazı kişiler hastalık ve sorununu yazdığı küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi’ye göndermeye çalıştı. Yüzlerce not kağıdı poşetle toplanarak Çiftçi’ye ulaştırıldı.

Kapasiteli insanım

İlk seanstan sonra salon dışına çıkan Çiftçi, bekleyenlere "İçeridekiler birazdan çıkacak, siz de biletinizi alıp salona girin. Bakın bu salonu tuttuk, 2 gündür otelde kalıyorum, ses cihazlarına para ödüyorum. Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın" dedi.

Kapasiteli bir insan olduğunu söyleyen Çiftçi, "Kocaeli’nde 4 telefon servisi açtık. 6 ay boyunca çağrılara cevap verdik ve 48 bin telefon aldık. 21 bini ’Namaza başladım’ dedi, 27 bini de ’Hastalıklarıma şifa buldum’ dedi. Doktorlar bile şaşırıyor. Raporlu birçok hasta derdine şifa bulduğunu söylüyor" diye konuştu. Çiftçi, kendisine ’hoca’ denildiğini ancak hocalığı olmadığını söyledi.


Erzurum'da 10 YTL ödeyen Tuncer Hoca'dan dua aldı


Allah akıl fikir versin!
 

 

Kocaeli'de yerel yayın yapan Gonca FM'in `hoca' lakaplı sahibi Tuncer Çiftçi, 10 YTL karşılığında Erzurumlulara `dua' etti. "Kanseri dua ile tedavi ediyorum" diyerek tartışma yaratan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen yüzlerce vatandaş, Halk Eğitim Merkezi'nde izdihama neden oldu. Salonu tıka basa dolduran vatandaşları "Elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek yönlendiren Tuncer Çiftçi, herkese dua etti. Türkiye'de önemli isimlerin dua etmesi için kendisine ulaşmaya çalıştığını ileri süren Tuncer Çiftçi, "İsim veremem ama şaşıracağınız isimler benden dua etmemi istiyorlar. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi. İlkokul mezunu olduğunu ve Allah rızası için bu işi yaptığını anlatan Çiftçi, "Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz de okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil" diye konuştu.

Erzurum'da yerel yayın yapan Yıldız FM'in davetlisi olarak kente gelen 'hoca' lakaplı Tuncer Çiftçi, Halk Eğitim Merkezi salonunda vatandaşlarla buluştu. Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini iddia ederek kamuoyunda tartışmalara neden olan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen vatandaşlar bunun için giriş kapısında 10 YTL ödeyerek bilet aldılar. 500 kişilik salona yaklaşık bin kişi girmek isteyince izdiham meydana gelirken, bedensel engelli çocuklarıyla dua almaya gelen aileler zor anlar yaşadılar. İlahi konserinin ardından alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" dedi. Salondaki herkesin içinden 'estağfurullah' demesini isteyen Çiftçi, daha sonra iki dakika süren bir dua etti. Çocuklarıyla gelen çoğunluğu kadın yüzlerce vatandaş gözyaşları arasında duaya katıldı. Salondaki havasızlık nedeniyle bedensel ve zihinsel engelli çocuklar zor anlar yaşadı. Öte yandan vatandaşlar, sorunlarını yazdıkları küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi'ye ulaştırmaya çalıştı. Görevliler konuşma kürsüsüne sığmayan yüzlece not kağıdını bir poşete bırakıp, Çiftçi'ye ulaştırdılar.

"BİLETİNİZİ ALIN SALONA GİRİN"

Duadan sonra salon dışına çıkan Tuncer Çiftçi, içeri giremeyen vatandaşlara, "Ben daha buradayım. Salondakiler birazdan çıkacak, sizlerde biletinizi alın salona girin. Bakın arabayla geldik, bu salonu tuttuk, iki gündür otelde kalıyorum. Güvenlik görevlileri, ses cihazlarına para ödüyorum. Ben bir daha geldiğimde bu parayı nereden bulacağım? Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın, beni anlayın. Söz veriyorum, her ay geleceğim bundan sonra" dedi.

Çiftçi'nin bu konuşması üzerine vatandaşlar, bilet alarak salona girdi
.
http://www.radikal.com.tr/default.aspx?atype=galerihaber&articleid

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !